דמיון מודרך – תרגילים וטיפים לפני השינה


תרגילי דמיון מודרך לפני השינה

אם גם אתם מגיעים לפעמים למיטה כשאתם  סוחבים איתכם את שאריות היום, מוטרדים, עמוסים, עירניים ומתקשים "להוריד הילוך" ולהיכנס למצב של רגיעה, שמתאים לתחילת החלק הזה של היום בו אתם מאפשרים לגוף שלכם לצבור כוחות לקראת המחר – המדריך הזה הוא בדיוק בשבילכם.

בעבר פורסם פה מדריך לשנת לילה טובה, לעיונכם, והפעם נדבר על תרגילים שכל אחד יכול לעשות, על מנת לעזור לגוף ולנפש להגיע למצב של רגיעה, נינוחות, ומוכנות לקראת שינה.

בדיקה קצרה לפני שאנחנו מתחילים –

החדר שלכם מסודר ונעים? המיטה נקייה ונעימה? אתם עצמכם במצב נוח לשינה? נעים לכם כרגע? אם לא – אתם מוזמנים לקום עכשיו ולארגן את הטעון ארגון, או לשמור את הכתבה הזו, לסדר את חדר השינה באופן מתאים לשינה רגועה בהזדמנות הראשונה, ואז לחזור לתרגילי דמיון מודרך לקראת שינה נעימה. בכל אופן, אם המצב הפיזי לא מאפשר הירגעות (לכלוך, בלאגן, רעש, יותר מדי אור, וכולי), אין טעם לצפות שתרגילי דמיון מודרך יחפו על כך. פרגנו לעצמכם בסביבת שינה מושלמת – זה מגיע לכם!

ההתחלה של כל תרגיל דמיון מודרך

אני תמיד מתחילה את התרגילים שלי אותו דבר. ראשית חוכמה, כמה נשימות עמוקות. בנשימות של תרגילי דמיון מודרך אתם מוזמנים לקחת אוויר הישר אל הבטן, לנפח אותה כמו בלון (אף אחד לא רואה אתכם עכשיו…). להחזיק את האוויר החדש, הנקי, שתי שניות בבטן, ולשרר הכל, אפשר עם קול, עם אנחה, עם נשיפה חזקה. בכיף. תיהנו. חשוב מאוד ליהנות…

אחרי שלקחנו כמה נשימות טובות כאלה, ונזכרנו שנולדנו ליהנות, זה הזמן להרפות את כל השרירים והאיברים בגוף. אתם מוזמנים לעבור על כל האיברים, לאט לאט, מכף רגל ועד ראש, ולהרפות כל שריר, לשחרר כל מתח, להאיר כל אפילה, להאט כל לחץ.

תרגיל דמיון מודרך – האיברים הכבדים

שיכבו במיטה, קחו רגע למצוא את התנוחה הכי נוחה ונעימה לכם. התחילו בכפות הרגליים שלכם. דמיינו את כפות הרגליים כבדות…. כבדות… שוקעות אל המזרן בנינוחות אין קץ. אני לא צריכה כבר להחזיק, למתוח, להתאמץ. הכל משוחרר משוחרר. רפוי רפוי. הכל זורם קצת לאט יותר.

תחושת חמימות מלווה את הריפיון בזמן שכפות הרגליים שלי שוקעות, כבדות, אל המזרון, והריפיון עולה במעלה הגוף.

לוו את הגוף שלכם איבר איבר, דרך הברכיים, הירכיים, האגן, הבטן התחתונה, הצלעות, הכתפיים, הצוואר, וכדומה, ושחררו בדרך כל עומס, לחץ או תחושת אי נוחות.

תרגיל דמיון מודרך – המקום הבטוח

אחרי הנשימות, והרפיית האיברים, אתם מוזמנים לצאת למסע בדמיון, אל המקום הבטוח שלכם. אולי זה מקום שהייתם בו פעם, אולי זה מקום שנמצא אצלכם בזיכרון, אולי זה מקום שאתם חולמים להגיע אליו, אולי זה מקום שאתם מדמיינים.

אולי המקום הזה הוא חוף של ים או מקור מים אחר, אולי הוא מדבר. אולי הוא חורש.

עיברו על כל החושים – הביטו על המקום, הקשיבו לצלילים בו, הריחו את הריחות שלו. מששו את החול שעל האדמה, העלים על העצים, או מה שנמצא במקום הבטוח שלכם.

שבו על האדמה והקשיבו, היו המקום. שאפו אל הגוף את הנינוחות והמוגנות במקום הבטוח שלכם. אפשרו למקום הבטוח שלכם ללוות אתכם לישון

תרגיל דמיון מודרך – צבעים מלטפים

דמיינו שאתם רואים כדור גדול. הוא יכול להיות שקוף, לבן, או בצבע האהוב עליכם (אם אתם עושים את התרגיל לפני השינה, אני ממליצה על צבעים רגועים – כחול, סגול, לבן, ירוק…). אפשרו לכדור האור לעטוף אתכם ולאור שלו ללטף את העור ולחדור אליו, לרפא ולהזין את הגוף והנפש. הישארו בתוך כדור האור המרפא שלכם אל תוך השינה, והרגישו כיצד הגוף מתמלא באנרגיות צבעוניות של ריפוי.

Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

WhatsApp chat