צמחי מרפא וטיפולי פוריות


פוריות, הריון, וריפוי טבעי

היום מדברים על מעל 15% מהזוגות ש"נתקעים" בשלב הניסיון להרות, ועשויים להגיע לטיפולי פוריות. הכמות הולכת וגדלה – יותר ויותר זוגות מתקשים להרות. הסיבות לא תמיד ברורות, לעיתים לא נמצא שום כשל במערכת הפוריות של אף אחד מבני הזוג, לפעמים האבחנה נשמעת מוזרה, לפעמים התמיכה הטיפולית של הרופא האלופאטי היא מכאניסטית, לא מספקת.

לרפואה המשלימה יש הרבה מה להגיד בתחום של טיפולי פריון.

מהצד השני של השולחן הטיפולי, יושבת אישה. זו תמיד אישה – גם אם נמצאת בעיה רפואית והיא בכלל אצל הגבר, זו עדיין האישה שמטופלת. הטיפול הוא אגרסיבי ובעל טנא שופע של תופעות לוואי, בשל התוספים ההורמונאליים המכבידים כמעט על כל מערכת בתפקוד נורמטיבי שלה, באופן רגעי או כרוני, גם הרבה אחרי שתפסיקי לקבל את התרופות.

והאכזבה מהגוף…. והשאלות…

המסע לאימהות הוא לעיתים ארוך, ותאמיני לי, המסע להשיג הריון הוא רק ההתחלה. אחר כך יש הריון, לידה, ואחרי כל אלה האימהות. ואז אולי עוד הריון אחד או כמה (במקרה שלי, אחרי שנתיים של טיפולי פריון נהיה הריון, לידה, ואחריו עוד שלושה הריונות, כולם נגמרו בילדים בריאים ויפהפיים – סך הכל ארבעה).

אז מה עושים? – יש הרבה מה לעשות.

מבחינתי, התובנה הראשונה שחשוב שתביני היא, שהרחם הוא שריר. ושרירים הופכים קפוצים תחת לחץ. ושריר קפוץ הוא בכלל לא מצע נעים בשביל תינוק בגודל עשרים תאים להתחיל להתפתח בו. ולכן, כדאי למצוא דרך לוותר על הדאגה, הסטרס, האשמה, וכל הסלט הזה שלא עושה לך טוב. אם קשה לך להתמודד לבד – בואי אלי לקבל עזרה.

תביני, שהדרך שאת עוברת היא היחידה האפשרית בשביל להשיג בדיוק את הגוזל המושלם שמחכה לך. כל מה שאת עוברת, זה ככה כתוב, אי אפשר אחרת. רק קחי את זה בסבבה, תחליפי משקפיים. תקראי לזה הריון ארוך, תזרמי עם מה שבא – זו המציאות שלך ואלה החיים שלך, וזה מה שאת צריכה לעבור על מנת להגשים את החלום שלך.

אני יודעת שזה קשה. אבל אני לא חושבת שיש לך ברירה. ההמתנה הזו לתינוק, היא לפעמים ארוכה מדי בשביל שיהיה לך כדאי להזעיף פנים לאורך כל התקופה. ותאמיני לי, הייתי שם – כשמגיע הריון, תקופת ההמתנה אליו הופכת שולית. זה רק כשאת בפנים שזה ניראה כל כך ארוך.

מה אנחנו יכולים לעשות כדי להביא אותו אלינו?

התינוק שלך, הוא נמצא כרגע בשלב שהוא הכי מחובר לחכמה הפנימית הקדומה שלו, והוא יודע בדיוק מתי הזמן ומה את ואבא שלו עוד צריכים לעבור על מנת שיתאים שהוא יגיע אליכם. זה בכלל לא בקטע של אשמה – ממש לא, להיפך. פשוט יש עוד משהו שאת צריכה לחוות, לעבור או להבין לפני שתהיי מוכנה – או שאולי הוא עצמו עוד לא בשל. הניסיון שלי אומר שלא מזרזים תהליכים כאלה. מתמסרים להם, כמה שזה קשה, ונותנים להם לקרות בזמן שלהם. רק זה מתכון להבאת כל השפע בדיוק בזמן שלו, שלם, בריא ומוצלח, וגורם אושר לאמא שלו.

הרעיון הוא באמת להרפות. להרפות על מנת שהרחם תוכל להכיל חיים חדשים ועל מנת שאת עצמך לא תאבדי את השפיות. להרפות בגוף, בלב ובשכל.

את יכולה כבר להתאמן על האימהות שלך. לחפש ולטפח את הרכות שלך, היכולת שלך להכיל ולטפל. את יכולה להתקרב לתינוקות, להשקיע בעצמך (כי עוד מעט תצטרכי להתמסר לייצור קטן שלא ישאיר לך הרבה זמן לעצמך), ולעשות מה שאת צריכה כדי שתוכלי לראות את חצי הכוס המלאה – ממש עכשיו, בזמן שאת מחכה לו (או לה) והוא עוד לא הגיע.

ומה מבחינת צמחי מרפא?

יש צמחי מרפא שיכולות לשפר ולחזק את הרחם, ולקצר לך תהליכים. כל צמחי המרפא לא עובדים כמו תרופות, בצורה שמספקת לגוף חסרים או מכריחה את הגוף לעבור תהליכים שפחות טבעיים לו. תמחי המרפא מטרתם לעבוד ביחד עם הגוף ולהעצים את היכולות הטבועות בו באופן טבעי.

למשל, שיח אברהם, שהוא אולי אבי צמחי המרפא בתחום של פוריות – הוא מחזק את איברי הרבייה הנשיים, מאזן את הפעילות ההורמונאלית, מסדיר את מחזור הווסת, ומכין את הגוף מצויין לקראת הריון.

מורן – מונע התכווצויות ועוזר לרחם להכיל עובר. מפסיק דימומים במהלך הריון, מאזן את המערכת ההורמונאלית של האישה, נוגד עוויתות ותומך בהריון.

ליד אלה יש עוד רבים, ביניהם קוהוש כחול וקוהוש שחור, כמלריום, אנג'ליקה סינית, ועוד.

איך משתמשים בפורמולות צמחי מרפא לפוריות?

קודם כל, בגלל העדינות והצורך לאזן מבחינה הורמונאלית, אני ממליצה על הכנת פורמולה אישית, במיוחד עבורך, לפי בדיקות הדם שלך ומצבך, ועל ידי מטפל מוסמך ומנוסה.

במהלך הטיפול חשוב שתהיי בקשר עם המטפל, ותיידעי אותו על הרגשתך, שיפורים או עיכובים, תוצאות בדיקות חדשות ומצבך באופן כללי.

את הפורמולה יש ליטול בדיוק לפי ההוראות, כולל הכמויות וזמני הנטילה (לפעמים זה חשוב)

פורמולת צמחי מרפא זה מספיק?

אני מאמינה שכדאי לתמוך בטיפול בצמחי מרפא בעבודת ודעות, עדינה שלא תוסיף לסטרס אלא תגרע ממנו ותעזור לך להתכונן להריון ולהורות.
אף אחד לא יכול לייצר עבורך מציאות, רק את. לכן המדויק ביותר הוא שינוי תפישתי ביחד עם חיזוק פיזיולוגי של הרחם. טיפול אישי שיהיה מקום ל"שחרור קיטור", ילווה ביצירת מציאות חדשה, יעזור לך להתמודד עם שאלות שאולי עולות בתהליך ויכין את הגוף והנפש לקראת ההריון והאימהות, ישלים את תפקוד הפורמולה וגם יאפשר לך להרוויח, ליהנות, לחיות, במהלך ההמתנה לתינוק שלך.

WhatsApp chat