על מיינדפולנס והצלחה בחיים


מיינדפולנס והצלחה ביים

כמו שכבר סיפרתי לכם במאמרים קודמים, מיינדפולנס היא שיטת תרגול עתיקה ש"יובאה" או הומרה לתכנים מערביים יותר, שקל לנו לעכל, על ידי הפרופסור המרתק מר ג'ון קבט זין. תרגול של מיינדפולנס תמיד משתלב נפלא בחיינו (ולא צריך לארגן פינה, זמן, שקט מיוחד עבורו) והוא מאפשר הקנייה של שלווה, ביטחון, סקרנות, ומפחית את המתח, הדאגה ואי הנוחות שאולי יש לנו בנוגע לעתיד או לעבר שלנו.

במאמר זה נדבר על הקשר בין תרגול של מיינדפולנס להצלחה בחיים, אבל קודם כל, בואו נשאל את השאלה –

מה זה "הצלחה בחיים"?

מה חלמתם לעשות כשהייתם קטנים? מה אתם אוהבים לעשות היום בשעות הפנאי? מה נחשב בעיניכם יום טוב? יום שבו הרווחתם הרבה כסף? יום שבו הצלחתם למצוא זמן לבילוי איכותי עם הילדים? יום שבו מצאתם פנאי לעסוק בפעילות יצירתית, כמו ציור או כתיבה? או אולי דווקא יום שבו הצטיינתם בעבודתכם, אותה אתם אוהבים ונהנים להשקיע בה?

זה מפתיע לציין, אבל אצל חלק ניכר מהאנשים הדבר שבו הם משקיעים את מרבית זמנם, אינו הדבר שלפיו הם רואים את עצמם מצליחים בחיים. לפי מה את, או אתה, קובעים שהיום / השבוע / השנה / החיים שלכם מוצלחים?

אם יש לכם תשובה מוכנה לשאלה הזו – נפלא. הדבר הזה, שגורם לכם להרגיש מוצלחים, הוא צריך להיות עיקר חייכם – לשם עליכם לשאוף. אם הייתם צריכים לחשוב לפני שעניתם על השאלה – אני ממליצה לכם לעשות עבודה במקום הזה, של הצלחה בחייכם. חישבו על זה, דמיינו את זה, פרקו את זה לגורמים וראו איך זה מסתדר עם השלבים השונים בחייכם בעתיד. אני מאמינה שכל אחד מאיתנו צריך לדעת, מהו סדר העדיפויות שלו בחיים, מה חשוב לו יותר ומה פחות.

ואם אין לכם עדיין תשובה לשאלה… אתם מוזמנים ללכת ולחפש תשובה. נהיה כאן כשתחזרו 🙂

עכשיו, בהנחה שיש לנו את זה, אז…

האם החיים הוגנים?

בכך עסק המחקר שלי לדוקטורט, שחקר בסופו של עניין את הקשר בין טיפולי מיינדפולנס לכניסה להריון. תפישת החיים הוגנים, כפי שהוגדרה במחקר, מכילה שני מרכיבים הכרחיים – שתי שאלות מהותיות:

עד כמה אני מרגיש שאני בשליטה בחיי?

עד כמה מרכיב הרוחניות חזק בחיי?

מי ששני המרכיבים הללו חזקים אצלו בחיים – הוא מרגיש בשליטה, מרגיש שיש לו כוח לכוון את עגלת חייו והוא יכול להכיל מציאות שהוא אינו יכול לכוון, וביחד עם זאת הוא מאמין – הוא זה שאצלו תפישת החיים ההוגנים היא מפותחת. על פי המחקר שערכתי, נמצא כי יש קשר בין מי שמרגיש שחייו הוגנים, להצלחה בחיים.

מיינדפולנס עוזר "להצליח בחיים"

תרגול קבוע של מיינדפולנס יכול גם להגביר את תחושת השליטה שלכם בחיים וגם להגביר את נוכחותו ל האלמנט הרוחני בחייכם. אז – אם אתם הנהגים של חייכם, תרגול קבוע של מיינדפולנס בהחלט יעזור לכם להגדיר הצלחה בחייכם, לפי הקריטריונים של מה שאתם נמשכים אליו ומה שלא, ואז לצייר לעצמכם את הדרך להגשים את החלום, לעסוק במה שאתם נמשכים אליכם ולהשיג לעצמכם את מה שאתם מגדירים כחיים משמעותיים.

WhatsApp chat