המסע למודעות דרך הצ'קרות


המסע למודעות דרך הצ'קרות

צ'קרה, בסנסקריט גלגל, הינה אחד המוקדים המשמעותיים ביותר עבור ריפוי, הילינג, או חלופת אנרגיות בכלל. הצ'קרה הינה "צומת דרכים", מיקום שבו מסלולים אנרגטיים נפגשים בגוף ויוצרים נקודה עדינה, נקודה שבה קל יחסית לייצר שינוי במהלך זרימה אנרגטית, או, אם ממש יודעים מה עושים, ריפוי.
ריפוי הינו מושג חמקמק, במיוחד כשמדובר בתחומי רפואה משלימה, כמו הילינג, שם ריפוי אינו רק ריפוי מכאני, אלא חיפוש אחר אושר ומשמעות. במובן הזה, צ'קרות מקשרות אותנו לעבר ולעתיד של המטופל, וכך צ'קרות מאפשרות ריפוי בנבכי הזמן, ריפוי צלקות העבר, ריפוי תכניות לעתיד, וחשוב מכל – ריפוי והשלמה עם הכאן והעכשיו, מה שקוראים – מודעות, מודעות עצמית, או צמיחה אישית. ובזאת, ידידיי, אחד הנקודות המשמעותיות המבדילות רפואה משלימה מסוגים שונים של ריפוי קונבנציונאלי, אלופאתי, מכאני (ברפואה המערבית).

צ'קרות, כמו כלים רבים אחרים בתחומי רפואה משלימה, מובאות אלינו ברמות שונות של סיבוכיות, וכאשר אנחנו רק בתחילת דרכינו במסע האישי אל מודעות, צ'קרות מציעות דרך נעימה ופשוטה להתחיל תהליך של ריפוי, כל זמן שהכוונה אוהבת וטהורה, ושאנחנו לא פועלים ביומרנות, המסע שלנו יהיה בטוח לחלוטין. נדבר על ריפוי כזה למתחילים עוד, במהלך סדרת מאמרים זו.

מהי צ'קרה וכיצד היא פועלת?

צ'קרות הינן גלגלי אור, שמסמנות למי שמצליח לראות אנרגיות, צמתים אנרגטיות או נקודות מפגש אנרגטיות של מסלולי אנרגיה שונות הנעות בגוף. בגלל שצ'קרות במיקומים שונים מפגישות אנרגיות שונות עם אופי שונה, צ'קרות שונות ניראות אחרת. הספרות להמונים מדברת על שבע צ'קרות, ובחלק מן המקומות מוזכרות שמונה צ'קרות, כאשר צ'קרה אחת בטבור וצ'קרה נוספת שתי אצבעות מתחת לטבור (במודל שבע צ'קרות אין צ'קרה באיזור הטבור), אולם על פי המודל שהצענו קודם, שהבנת צ'קרות כמו הבנת כל דבר בחיים תלוייה בכמה מורכב אתה מסוגל לתפוש שהוא – צ'קרות בגופינו יש מאות, אלפים, ואם מסתכלים עוד מלמעלה – כל צ'קרה ש"מסתובבת" בעולם הזה היא צ'קרה שלי. כלומר, אם כולנו אחד, אז גם צ'קרות שלך, בגופך, הן במידה מסויימת צ'קרות שלי, ולהיפך. אז אחרי שהבהלתי אתכם ככה, כמובן שנדבר בסדרת מאמרים זו על שבע צ'קרות המקובלות בתחומי הילינג או ריפוי אנרגטי. ואלו הן: צ'קרה ראשונה – צ'קרת השורש. צ'קרה שניה – צ'קרת המין. צ'קרה שלישית – צ'קרת מקלעת השמש (באיזור הסרעפת, או בשם נוסף – סולאר פלקסוס). צ'קרה רביעית – צ'קרת הלב. צ'קרה חמישית – צ'קרת הגרון. צ'קרה שישית – צ'קרת העין השלישית (במרכז המצח, בין הגבות). צ'קרה שביעית – צ'קרת הכתר.
יש המון מה לומר על כל צ'קרה, ואי אפשר להבין צ'קרות "עד הסוף", מפני שהן תמיד מציעות דבר חדש ללימוד. עם זאת, הלימוד מתעדן, ויש מסה של חומר שאותה ניתן ללמוד ואז רק להתמחות עוד בטיפות, לאורך מסע חיינו כמרפאים בתחום הילינג.

צ'קרות – הזדמנות של פז עבור מסע מודעות

צ'קרות מספרות את סיפור חיינו. צ'קרה ראשונה (צ'קרת השורש) מחזיקה מידע בנוגע לתהליכי חיינו בשנים הראשונות לחיינו, צ'קרה ראשונה מחזיקה מידע עלינו בשלב חיינו הנוכחיים שבו אנחנו רק יודעים אם נוח או לא נוח לנו. שלב התינוקות. צ'קרה שניה, צ'קרת המין, מחזיקה בחובה מידע בנוגע לתהליכי מודעות שעברנו בגיל החיברות, שלוש ואילך, ושואלת, כיצד הצלחנו להתאים את עצמינו בתקופה קריטית זו, לעולם מלא אנשים אחרים, בשלב שבו רק פיתחנו מודעות לעובדה זו.
צ'קרה שלישית מתפתחת באיזור גיל ההתבגרות, צ'קרה רביעית, צ'קרת הלב, מתפתחת כשמתחילה מודעות לרומנטיקה ואל יצירת זוגיות, וכולי. צ'קרה שביעית, צ'קרת הכתר קשורה באופן קלוש ועוסקת בנושאי מוות.

WhatsApp chat