דמיון מודרך בהכנה ללידה


דמיון מודרך בהריון

לידה היא טקס מעבר עוצמתי. כל לידה (ואני אומרת את זה באחריות, ממרומי ארבע הלידות שלי) פותחת בנו עוד דלת, מקרבת אותנו עוד לייעודנו. לידה היא זכות, זכות לתת חיים, זכות לחוות חווייה מעצימה כל כך.

לידה היא אירוע מעצים, ולעיתים לא רחוקות גם טראומטי בחלקו. מבחינה פיסית, כל לידה, גם לידה קיסרית, היא טראומטית. אנחנו לא יודעים מתי זה יקרה ככה שהמוכנות המנטאלית לאירוע כבר בשיאה לפעמים עשרה שבועות ויותר לפני הלידה עצמה. ובסופו של דבר, כולנו יודעות, שלידה היא אירוע שיש בו גם מוות – מות האני הישן שלי ולידתה של אמא חדשה, שאני עוד צריכה להתוודע אליה (ביחד עם ההתוודעות לעולל/ה החדש/ה).

דמיון מודרך יעזור לך להתכונן לידה ולעבור אותה לפי דרכך.

דמיון מודרך לפני הלידה

דמיון מודרך הוא כלי עוצמתי מאוד ולכן אני ממליצה לך מאוד לבקש בדיוק מה שאת רוצה. למשל – אל תבקשי לידה מהירה אם את לא רוצה ללדת באוטו… (את יכולה, למשל, לבקש לידה נינוחה, לבקש להגיע לבית החולים עם פתיחה של ארבע.. או כל בקשה מדוייקת אחרת.).
השתמשי בדמיון מודרך על מנת לייצר לעצמך לידה טובה (עם/בלי אפידורל, עם הנוכחים שבחרת, וכולי). השתמשי בדמיון מודרך על מנת לרכך את הרחם ואת צוואר הרחם, לשנות את מיקום התינוק/ת שלך (אם הוא נמצא במצג או במנח שלא מתאים לסוג הלידה שתכננת), ולהתחיל תהליך של לידה בזמנה.

השתמשי בדמיון מודרך על מנת לדמיין את כל הלידה שלך, מתחילתה ועד סופה.
חזרי על דימוי חוויית הלידה לעיתים קרובות ככל האפשר ואל תחששי לערוך שינויים בתסריט שדמיינת, לפי החשק והצורך.
במהלך תסריטי דמיון מודרך של הלידה, מצאי דימויים שגורמים לך לחוש בטוחה ומוגנת, או לחוש את העוצמה הפנימית שלך, שתוכלי להשתמש בהם במהלך הלידה.

דמיון מודרך בהכנה ללידה

זמן הלידה הוא זמן שבו אנחנו יוצאות מעורינו, פשוטו כמשמעו. בזמן זה, דמיון מודרך יכול לספק לך אי של שקט. רשמי לך דימויים שגורמים לך להרגיש שלווה, ביטחון, אהבה, ורוגע. הנחי את המלווים שלך להשתמש בדמיון מודרך כשהעניין ייראה להם מתאים ויתארו לך מצבים, יעלו זכרונות, או יחזרו על מנטרות ומשפטים מעצימים שבחרת (למשל – "התינוק שלי בדרך ואחרי המאמץ הזה אני סוף סוף יכולה לראות אותו!"; "הלידה אולי קשה אבל אחר כך יש לי שלושה ימים של אשפוז מפנק וכמעט ארבעה חודשים של חופש מהעבודה!"; כל ציר שעבר לא יחזור יותר. כל ציר מקרב אותי לסוף הלידה"; "הלילה אני ישנה על הבטן!!!!" וכולי..).

דמיון מודרך מייצר מציאות שמתאימה למי שאני כרגע

אנחנו רק בני אדם, ולעיתים אנחנו מסרבים – ואפשר להבין את זה – לקבל תהליכים שיש בהם קושי או שוני ביחד למה שתכננו.
זיכרי, שבסופו של דבר יקרה מה שהכי נכון לך ולתינוק/ת החדש/ה והמדהים/מה שלך. אם תחווי שינויים ממה שתכננת – אל תילחצי רק בגלל שזה לא מה שדמיינת. קבלי כל שינוי מאולץ בתוכנית מתוך התמסרות, לאחר שהבהרת מה את רוצה והתחוור לך שמה שרצית הוא בלתי אפשרי.

WhatsApp chat