מיינדפולנס וזוגיות טובה


רובנו מעוניינים לבנות לנו חיים עם בן או בת זוג לצדנו. למעשה, מחקרים רבים מצביעים על כך ששביעות הרצון הכללית מאיכות החיים אצל אנשים שונים נוטה להיות גבוהה יותר – כשהם נמצאים בתוך מערכת יחסים יציבה.

לצד זאת, כולנו יודעים שמערכת יחסים זוגית היא עניין מורכב. גם בני זוג שביניהם שוררת קרבה רבה נדרשים לצלוח תקופות מאתגרות. אורח החיים המודרני כרוך בעומס רב, אנחנו עסוקים מאוד, טרודים בהמון עניינים הדורשים טיפול, עובדים, דואגים לילדים, שומרים על קשר עם בני משפחה וחברים, מנסים להקדיש זמן גם לעצמנו ועוד.

לא פעם, גם אם מנסים למנוע זאת, השגרה פוגעת בזוגיות.
לעיתים ניתן להחזיר את הזוגיות למסלול תקין בעצמנו, לצאת לחופשה, לבלות זמן איכות יחד, להקדיש תשומת לב זה לזו, לעשות דברים קטנים המשמחים את בן או בת הזוג, ועוד.
פעמים אחרות, כדאי להיעזר ביועצת זוגית כדי להשיג יותר שביעות רצון בזוגיות.

חשוב לדעת שניתן לעשות רבות כדי לשפר את הזוגיות ובזכות כך גם את איכות החיים הכללית.

באינרסנס אנחנו מתמחים בטיפול זוגי המבוסס על מיינדפולנס ("קשיבות" בעברית). מחקרים רבים מוכיחים שייעוץ זוגי מבוסס מיינדפולנס (Mindfulness Based Couples Counseling – MBCC) הוא יעיל מאוד ובכוחו להחזיר רגשות קרבה, חיבה ואהבה גם לאחר תקופה של ריחוק או פגיעה באמון.

מיינדפולנס מוכרת מזה מאות שנים כתרגול מודעות שיש לו המון יתרונות בריאותיים, ניתן למצוא אזכורים לה בכתבים בודהיסטיים עתיקים. מזה עשרות שנים שמיינדפולנס מסייעת גם במסגרת הרפואה המערבית למי שמתמודדים עם מתח, מחלות שונות, תסמיני דיכאון וחרדה ועוד. מיינדפולנס היא מעין מדיטציה קלה מאוד לביצוע במהלכה מתרחש חיבור אל הרגע הזה, כל תשומת הלב ממוקדת אל מה שקורה עכשיו, מחשבות ורגשות מתקבלים ללא שיפוטיות. ייעוץ זוגי מבוסס מיינדפולנס (Mindfulness Based Couples Counseling- MBCT) מאפשר שיפור התקשורת הזוגית, השבת יחסי קרבה, בניית אמון והשגת יותר שביעות רצון בזוגיות.

WhatsApp chat