מיינדפולנס ובריאות טובה


כיום כבר ברור וידוע שקיים קשר הדוק בין מצב הגוף למצב הנפש. מחלות עשויות להיגרם ממגוון סיבות אולם יכולת הגוף להתמודד עמן ולהחלים תמיד תהיה טובה יותר אצל מי שניחנים בחוסן נפשי. תקופות ארוכות של מתח פסיכולוגי, תופעה אופיינית לאורח החיים המודרני, מחלישות את מערכת החיסון והופכת אותנו פגיעים יותר מבחינה פיזית. שגרה שוחקת גורמת לא פעם לתשישות ותחושת מיצוי, קשה יותר להתמודד עם מחלות ולאפשר תהליך אופטימאלי של החלמה במצב נפשי כזה.

כדאי לדעת שישנן דרכים פשוטות ויעילות להפיג מתח פסיכולוגי ותשישות. באינרסנס אנחנו משלבים בטיפולים תרגול של כלים מבוססי מיינדפולנס, שהתוצאות אשר בכוחם להניב הודגמו והוכחו במאות מחקרים.
מיינדפולנס, "קשיבות" בעברית, היא שיטה למיקוד תשומת הלב אל הרגע הזה, כאן ועכשיו, תוך קבלה לא שיפוטית של כל מחשבה, תחושה ורגש שעוברים בנו. מדובר במעין מדיטציה שהשימוש בה מתועד בכתבים בודהיסטים עתיקים, ומאז שנות השמונים של המאה הקודמת יעילותה זוכה להכרה בהיקף מתרחב והולך גם מצד הרפואה המערבית הקונבנציונאלית.

באמצעות תרגול מיינדפולנס, דבר שקל ללמוד ושאינו דורש יותר מכמה דקות ביום, ניתן להפחית משמעותית תחושות של מתח, לאפשר ריפוי לנפש ולחזק את הבריאות. מערכת החיסון מתפקדת טוב יותר והגוף נעשה עמיד יותר מפני מחלות. תהליכי החלמה מואצים והיכולת להתמודד עם מחלות קיימות מתעצמת.

WhatsApp chat