פרחי באך – שימוש ותועלת


תמציות פרחי באך

את ערכת פרחי באך קיבלנו במתנה מד"ר אדוארד באך. ד"ר באך התכוון לייצר ערכת תדרים שתעמוד לשימושו של כל אדם ותתמוך בתהליכי ריפוי ושינוי, על ידי איזון המקום הרגשי, או המקום באופי, שזקוק לאיזון ושגרם או מתחזק את החולי.

הכנת תמצית פרחי באך דורשים רוחניות והבנה של רפואת תדרים לשימוש אופטימלי, אבל אין צורך להבין או לזכור במדוייק איזו תמצית פועלת וכיצד. פרחי באך נעימים מאין כמותם לשימוש ויוצרים שינוי תוך התעלות ושימחה (בדרך כלל..).

איך מכינים תמצית פרחי באך?

ד"ר באך היה אדם רגיש באופן בלתי רגיל לתנודות אנרגטיות. הוא ערך את מחקרו בנוגע לתדרי פרחים בהר ורנון שבאנגליה ובעזרת כושר האבחנה האנרגטי הפנומנלי שלו מיפה 38 תמציות המופקות באופן מסויים מצמחים שגדלו באיזורו. אלה נקראות בשם תמציות פרחי באך. כיום מקובל להשתמש בפרחים שונים ומגוונים לייצור אינספור תמציות נוספות, מפני שכל פרח או יישות אורגאנית על הכדור הזה מכיל אנרגיות ותדרים זמינים לשימוש ברפואה משלימה. אני, כמטפלת בהילינג מזה כ 15 שנים, עוד לא ראיתי תמציות יעילות כמו פרחי באך, מפני שהאיבחון הראשוני שמזהה כל תמצית ותדר הוא בדרך כלל פחות מדוייק מזה שעשה ד"ר באך לתמציות שלו. לכן, בעוד ברור לי שאני יכולה להפיק בעצמי תמציות מהצמחים שבגינתי – אני בוחרת להשתמש בפרחי באך המגלמים בתוכם את העדינות והיכולות האנרגטיות הנהדרות של ד"ר באך עצמו.

תמצית פרחי באך מכילה מספר תמציות אם (אני נוהגת לערבב בין 3 ל – 7 תמציות. אני מעדיפה מספרים אי זוגיים של תמציות, מפני שמספר אי זוגי יש בו אי שקט שגורם לשינוי). בחירת פרחי באך שייכנסו לכל תמצית נעשית על פי אבחון המטפל – בתקשור, על פי בחירת המטופל, או – אני נוהגת לשאול את השאלון של ד"ר באך ועל פי זאת לבחור אילו תמציות פרחי באך יסייעו בתהליך שלפני.

את תמציות פרחי באך הנבחרות מערבבים במיים מורתחים ומקוררים ובחומר משמר (בדרך כלל ברנדי), כאשר מדברים על העצמת התכונות המרפאות ככל שהחומר מדולל יותר (עיקרון הלקוח מעולם ההומיאופתיה – פרחי באך נחשבים תרופה הומיאופתית). לאחר מכן ניתן להשתמש בתמצית פרחי באך – ארבע טיפות מתחת ללשון, מייד כשמתעוררים, לפני שהולכים לישון, ועוד פעמיים לפחות במהלך היום.

רסקיו ותמציות פרחי באך אישיות

רסקיו היא תמצית פרחי באך שהכין ד"ר באך עצמו לטיפול בטראומות מקומיות (כוויה,פצע) או כלל מערכתיות (טראומה רגשית, לידה, לפני אירוע מפחיד). כיאה לד"ר באך, איש עוד לא הצליח להמציא שיקוי מפרחי באך שיחצה כל כך טוב את גבולות הזמן וההבדלים הבין-אישיים. כיום, פרחי באך מעורבבים באופן לא אישי הם בדרך כלל לא הדרך הכי טובה לעבור שינוי. אנחנו נמצאים בתקופה שבה היכולת לייצר עולם אישי, מציאות אישית, ומסע אישי מועצמת עד למאוד, וככל שדבא, או תדר, הם יותר נפוצים, כך היכולת שלהם לייצר שינוי פוחתת.
לכל אדם יש תמציות פרחי באך שמתאימות לו. למסלול הקארמתי שלו, לשינוי שהוא נמצא בתוכו, למבנה האישיות שלו, ולתפישת המציאות שלו.
ככל שהשינוי או הריפוי שאנחנו מחפשים משמעותי יותר עבורינו, כך נעשה בתבונה אם ניעזר במטפל מקצועי בפרחי באך שירכיב עבורינו תמצית ייחודית שתתמוך – במדוייק – במקום שממנו הגענו, במקום בו אנו נמצאים כרגע, ותסייע לנו לסלול דרך נעימה אל המקום שאנחנו מנסים להגיע.

WhatsApp chat