מיינדפולנס מספקת כלים לפתרון בעיות


רובנו נדרשים להתמודד עם עומס גבוה ומתחים. עלינו להתפרנס, לדאוג לילדים, לטפל במגוון נרחב של נושאים, להמשיך ולתחזק קשרים עם חברים ובני משפחה, לטפח את הזוגיות ועוד. גם מי שנראה שהם נוחלים הצלחה בכל דבר שהם מחליטים לעשות – צריכים לקבל החלטות מורכבות, לערוך סדר עדיפויות ולבצע מהלכים שונים בדרך כזו או אחרת.

כל עוד אנחנו מרגישים שלמים עם האופן בו אנחנו מצליחים להתמודד עם האתגרים שהחיים מציבים בפנינו, אין סיבה לפעול כדי לשפר את היכולת שלנו לפתור בעיות. אולם, אם אנחנו מוצאים את עצמנו מתלבטים ומתקשים לקבל החלטות, מסתבכים שוב ושוב במצבים הפוגעים באיכות החיים שלנו, מתחרטים על מהלכים שביצענו ובאופן כללי סובלים מבעיות המעיבות על איכות החיים שלנו, חשוב שנדע שניתן לרכוש כלים לפתרון בעיות אשר ישפרו את יכולת ההתמודדות שלנו ויאפשרו לנו להשיג את מטרותינו.

בקליניקת אינרסנס נוכחנו לדעת שתרגול מדיטציית מיינדפולס (Mindfulness, "קשיבות" בעברית) מסייע מאוד בפתרון בעיות. מיינדפולנס היא כלי עצמתי וקל ליישום המשמש מזה עשרות שנים ברפואה המערבית לצורך הפחתת מתח, האצת תהליכי החלמה, התמודדות עם מחלות שונות, חיזוק המערכת החיסונית, שיפור יכולות מנטאליות (הגברת מיקוד וזיכרון למשל), הפחתת תגובות יתר רגשיות, שיפור יכולות תקשורת ועוד. תרגול מיינדפולנס במשך מספר דקות מדי יום, או מידי פעם בפעם, בתוך החיים וללא הקצאת זמן, מקום וכו', משפר מאוד את היכולת שלנו להתמודד עם אתגרים, למצוא עבורם פתרונות מוצלחים וליישם אותם.

WhatsApp chat