מיינדפולנס ושיפור תקשורת זוגית


אנחנו נבדלים אלה מאלה בהמון תחומים ויכולות, נושא אחד למשל שבו כל אחד מאיתנו מגיע עם יכולות ומגבלות משלו, הוא קישורי התקשורת שלנו. ישנם מי שקל להם לבטא את עצמם כמו גם להבין את מה שאחרים מנסים להביע ולהתייחס לכך. עבור חלקנו תקשורת היא עניין מאתגר יותר, אנחנו נדרשים להשקיע תשומת לב במהלך שיחות, ולא תמיד מצליחים להבין מיד את כוונתם המדויקת של מי שאנחנו משוחחים עמם.
תקשורת בין אישית טובה היא חיונית במגוון תחומי חיים: מי שיכולות התקשורת שלהם טובות רוכשים חברים חדשים בקלות, יודעים להתנהל היטב במסגרת העבודה (דבר המקל על התקדמות ופיתוח הקריירה), מוצאים מקומם במפגשים משפחתיים, כנסים ואירועים שונים. עם זאת מי שאופיים מופנם והם שקטים ומחושבים יחסית אינם צריכים בהכרח לפעול כדי לשפר את יכולות התקשורת הבינאישית שלהם.

אחד התחומים החשובים ביותר בהם תקשורת טובה היא חיונית הוא בזוגיות. קשה מאוד לבנות ולנהל זוגיות מוצלחת כאשר בני הזוג מתקשים לתקשר ביניהם בצורה נעימה, נוחה ויעילה.

אי הבנות בין בני זוג עלולים לפגוע מאוד בטיב היחסים ולהעיב על חיי המשפחה. לעיתים ניתן לשפר את התקשורת הזוגית בעצמנו, לבלות זמן עם בן או בת הזוג, להקדיש תשומת לב זה לזו, להקפיד לשאול ולברר כאשר דברים אינם מובנים די צרכם, לא להיות בטוחים שאנחנו מביעים עצמנו בצורה מובנת ולבדוק שהובנו כהלכה, ועוד.
פעמים אחרות כדאי להיעזר באיש מקצוע, כמו יועצת זוגית, כדי להשיג שיפור ניכר בתקשורת הזוגית.

אינרסנס היא קליניקה המתמחה בטיפול זוגי. השיטה בה אנו נעזרים מכונה מיינדפולנס ("קשיבות" בעברית). מיינדפולנס מאפשרת ריכוז תשומת הלב אל הרגע הזה. כאשר מחשבותינו אינן נודדות אל העבר ומכיוון שאיננו מודאגים לחינם מן העתיד קל הרבה יותר להבין את בן הזוג כמו גם לבטא את עצמנו באופן נעים וברור.

תקשורת זוגית טובה היא הכרחית כדי לקיים קשר הדוק התורם לשני הצדדים, קשר בו ניתן להביע רגשות, דעות, עמדות, רעיונות ומחשבות. ייעוץ זוגי מבוסס מיינדפולנס (Mindfulness Based Couples Ccounselling  – MBCC) מחזק את הזוגיות, מעצים רגשות חיבה, קרבה ואהבה ומניב שיפור תקשורת זוגית.

WhatsApp chat