מיינדפולנס ושיפור יכולות תקשורת


רובנו המוחלט חברותיים למדי מטבענו, יכולות תקשורת טובות הן הכרחיות כדי להשתלב בחברה ולתפוס מקום בו נוכל להרגיש מסופקים ושבעי רצון. תקשורת בין אישית נחוצה בשלל תחומים בחיים, כמו למשל בזוגיות, במקום העבודה, בין חברים, בקרב בני המשפחה ולמעשה בכל סיטואציה בה קיים רצון או צורך לשתף פעולה או סתם לבלות זמן עם אחרים.

קיים פער ביכולות התקשורת בהן ניחנים אנשים שונים. ישנם מי שאינטראקציה עם אחרים היא קלה ופשוטה עבורם ואילו אחרים נדרשים למאמץ מסוים כדי לבטא את עצמם. אנשים בעלי יכולות תקשורת טובות נוטים להיות פתוחים, ולהביע את עצמם, את הרצונות והצרכים שלהם ללא קושי.

אנשים עבורם תקשורת בין אישית היא עניין מורכב יותר נוטים להיות סגורים ושקטים יחסית. אופי שקט ומחושב אינו בהכרח יותר או פחות טוב מאופי מוחצן, אבל ביחד עם זאת, חשוב שנשאל את עצמנו – האם אנחנו מצליחים לבקש ולקבל מה שאנחנו רוצים מאחרים? האם אנחנו מביעים בצורה ברורה מספיק את הרצונות והצרכים שלנו?

אחד הסימנים הבולטים של יכולות תקשורת מוגבלות הוא קושי להשתלב ולבטא את עצמנו כאשר אנו נמצאים בקבוצה. כאשר רמת הקושי חמורה יחסית יתכן ומדובר במצב המכונה "חרדה חברתית".

ניתן לשפר יכולות תקשורת ולכן חבל להשלים עם חסר בנושא חשוב זה. נקיטת פעולה יזומה והשתתפות בתוכנית כזו או אחרת לשיפור יכולות תקשורת בכוחן לאפשר שינוי משמעותי בחיים.
באינרסנס כבר סייענו לרבים לשפר את יכולות התקשורת שלהם – בזוגיות, בתא המשפחתי, בעבודה, ובקבוצה. המומחיות שלנו היא שימוש בטכניקה של מדיטציה פשוטה המכונה מיינדפולנס ("קשיבות" בעברית).

אצלנו תוכלו לרכוש כלי עצמתי, קל ונוח לשימוש, שבכוחו ליצור שינוי לטובה בהיבטים רבים של החיים, כולל שיפור משמעותי ביכולות התקשורת שלכם, בין אם מדובר בתקשורת בין בני זוג, תקשורת בשיחה עם אדם בודד או תקשורת בקבוצה והתמודדות עם חרדה חברתית.

מי שכבר הפכו תרגול מיינדפולנס לכלי שהוא זמין להם יוכלו לספר בדרך כלל, כי מספיק תרגול של כמה דקות מדי פעם בפעם, כשעולה הצורך, בכל יום או לפי ההרגשה, בלי להקצות זמן אלא ממש תוך כדי החיים, כדי ליהנות מן היתרונות הרבים הגלומים בשילוב מיינדפולנס בחיים. מחקרים רבים מוכיחים ששימוש במיינדפולנס מניב שיפור משמעותי ביכולות התקשורת.

WhatsApp chat