מיינדפולנס והחלמה ממחלות


לחץ, מתח פסיכולוגי וחרדה מחלישים את מערכת החיסון של הגוף והופכים אותנו לפגיעים יותר מבחינה פיזית. אם כבר חלינו – חוסן נפשי מסייע בתהליך ההחלמה.
בעבר הרחוק עיקר הלחץ שבני האדם חוו נוצר מאיומים פיזיים. היום אנחנו בדרך כלל פחות נדרשים להתמודד עם סכנות לגוף, אבל אורח החיים המודרני חושף אותנו לרמה גבוהה של מתח פסיכולוגי. ידוע שלא ניתן להפריד בין גוף ונפש, מצבנו הבריאותי עלול להתדרדר בשל תקופות ממושכות של מתח, תשישות ותחושת מיצוי. אם כבר חלינו, הסיכוי להשיג החלמה מלאה גדל ככל שהחוסן הנפשי שלנו איתן יותר.
לגופנו מנגנוני התמודדות מול לחצים פסיכולוגיים. חשוב לקחת בחשבון שכאשר מנגנונים אלה פועלים במידה הם יעילים מאוד ואינם פוגעים בתפקוד מערכות הגוף. אולם, במצבי לחץ מתמשך להורמונים המופרשים כדי לסייע בהתמודדות עם אתגרים גופניים ומנטאליים עלולה להיות השפעה הרסנית. מתח פסיכולוגי מתמשך עשוי לגרום למגוון נרחב של תסמינים ולפגוע בבריאותנו, הנפשית והפיזית, בדרכים שונות. למעשה, היום מדברים על מעל 80% מכלל המחלות המוכרות לרפואה, שנמצא קשר בין נוכחותן ויעילות הטיפול בהן, לבין רמות גבוהות של מתח.

טיפול מבוסס מיינדפולנס באינרסנס, מציע ליחידים ולזוגות תהליך אישי ומדוייק שבמהלכו תרכשו טכניקות יעילות ופשוטות ליישום להפחתת מתחים. לצד יתרונות נפשיים ומנטאליים רבים, כמו העצמת יכולת המיקוד והזיכרון, גמישות קוגניטיבית מוגברת, הפגת תחושות תשישות והפחתת תגובות יתר רגשיות. חוסן הנפשי משופר יסייע לכם בהתמודדות עם מחלות, בתהליך יעיל וקצר של החלמה ובשיפור כולל של הבריאות שלכם.

WhatsApp chat