מה זה מיינדפולנס?


אנחנו חיים בעולם תובעני. קשה לשלב בין קריירה, משפחה וזוגיות, הסטנדרטים שאנחנו צריכים לעמוד בהם, הציפיות מהמשפחה, מבן או בת הזוג ומהקהילה נראות גבוהות. מצב של מתח, סטרס, הוא כמעט מצב כרוני – ואנחנו יודעים היום, שמתח מעיב על היכולת שלנו לקבל בחירות שנכונות לנו, ופוגע באיכות החיים ובבריאות שלנו.

אבל האמת, שאולי אנחנו לא מספיק אומרים או חושבים אותה, היא שלכל אחד מאיתנו יש מצפן פנימי, שיודע – אם רק מקשיבים לו, לכוון אותנו לבחירות שמתאימות עבורנו. גם כשהבחירות האלה נראות קשות, כשהן לא עומדות בסטנדרטים של הסביבה, או כשאנחנו לא יודעים אפילו איך להתחיל – איפה שהוא עמוק בפנים, אנחנו תמיד יודעים מה טוב לנו.

מיינדפולנס היא בדיוק הכלי שיעזור לכם לגלות, מה הצעד הבא. מה אומר הקול הפנימי שלכם ואיפה באמת מתחבאים האושר והסיפק שלכם, שנובעים מהגשמה, מאותנטיות בדרך החיים, מלהיות מי שאתם באמת – ולתת להבנה הזו להכתיב לכם את הדרך.

היתרונות של מיינדפולנס

מיינדפולנס היא התרגול של להיות נוכחים, ברגע הזה, בסקרנות ללא שיפוט. בתרגול של מיינדפולנס אנחנו לומדים לצפות בסקרנות במתרחש, לשחרר תחושות מכווצות, שלא משרתות אותנו, לנשום, לקחת את המקום שלנו בכתפיים מורמות ובגאווה.

מחקרים מראים שמי שמתרגלים מיינדפולנס נהנים מיתרונות כמו:

  • פחות מתח, סטרס וחרדה בחיים
  • פחות מחלות ומצבים שנגרמים ממתח, כמו לחץ דם גבוה, סוכרת, נדודי שינה, הפרעות קוגניטיביות, ואפילו דיכאון
  • שיפור ביכולות הקוגניטיביות
  • בריאות כללית טובה יותר
  • יכולות טובות יותר לויסות רגשי ולהתמודדות עם רגשות
  • מערכות יחסים טובות יותר
  • יכולת משופרת לקבל החלטות ולבצע אותן

טיפול מבוסס מיינדפולנס

מיינדפולנס היא לא מדיטציה – היא דרך חיים. בתרגול של מיינדפולנס אנחנו לומדים לסגל סט חדש של משקפיים ולהתבונן דרכן על העולם, והמשקפיים האלה הן נינוחות יותר, חומלות יותר, סקרניות יורת – ולא שיפוטיות (כלפי אחרים, כמו גם כלפי עצמי).

בטיפול שיחתי מבוסס מיינדפולנס, אנחנו עשויים לתרגל מדיטציות קצרות – אם זה יתאים, ואפשר לתרגל את התובנות מעולם המיינדפולנס תוך כדי עבודה שיחתית על האתגרים שבאתם לצלוח.

בקליניקה, במהלך הטיפול, אנחנו נדבר על העולם שלכם, על אתגרים וחוזקות. ננסה לבחון את המצב דרך אותן עיניים, סקרניות ולא שיפוטיות, שמאפשרות את כל המרחב הנדרש בשבילכם להיות מי שאתם באמת – ומשם נגיע למסקנה, מה הצעד הבא שלכם.

מיינדפולנס היא בהחלט לא דג – היא חכה

התהליך הטיפולי יימשך כמה שאתם תבחרו. זה יכול להיות שלושה מפגשים וזה גם יכול להיות מפגש קבוע על פני תקופה ארוכה. כך או כך, טיפול מוצלח יעניק לכם כלים שתוכלו להמשיך וליישם גם בנקודות החלטה בעתיד.

WhatsApp chat